www.komponentyzedreva.cz


Zdá se vám to zvláštní? Ale je tomu skutečně tak. Život se nezastavil a my pracujeme dál. Se stejným nasazením jako kdykoliv jindy. Samozřejmě při zachování všech bezpečnostních opatření. Protože jsme si plně vědomi toho, že odpovědnost je vždy na prvním místě.

Nová madla: důležitá i v této době

Máme na mysli bezpečnostní hledisko. Jedno se stále nezměnilo. Madla jsou i nadále významným bezpečnostním prvkem celého zábradlí. Stará a poškozená madla totiž mohou představovat riziko pro všechny obyvatele bytového nebo panelového domu. Pokud jsou totiž stávající madla poškozena, existuje zde možnost fyzického poranění těch, kteří je používají.

V nedávné době se ovšem přidalo další významné riziko. Ono tady sice bylo vždy, ale v posledních dnech se stalo mnohem palčivějším. A tím rizikem je možné ulpívání patogenů na povrchu. V případě nerovných a poškozených ploch je pravděpodobnost mnohem vyšší. Stará, poškrábaná či jinak poškozená madla jsou rezervoárem nečistot, bakterií a virů. Oproti tomu nová, dokonale hladká madla nedávají nečistotám šanci. Mnohem snadněji se také udržují čistá. Omytí a dezinfekce nových madel je jednodušší a efektivnější.

Vhodná doba pro rekonstrukci

Aktuální menší provoz v bytových a panelových domech rekonstrukcím přeje. Přestože nemalá část obyvatel i v těchto dnech chodí do práce, intenzita pohybu ve společných prostorech panelových a bytových domů je výrazně nižší. Rekonstrukce tak nikoho příliš neomezuje a nezatěžuje. Nastává proto ideální čas k uskutečnění plánovaných rekonstrukcí a stavebních úprav.

Využijte i vy příležitosti rekonstruovat společné prostory domu. Možná vám tento nápad po přečtení titulku přišel poněkud zvláštní. Ale nyní už víte, jaká pozitiva nabízí výměna madel právě v tomto období.